A Budapest Film Academy diákjaként, lehetőségem nyílt részt venni az őszi szemeszter végén forgatott Sony reklámfilmben, mint rendezőasszisztens. A munka számomra azért volt izgalmas, mert képet kaphattam arról, hogy a félév során szerzett elméleti tudásom, hogy tudom a gyakorlati munka során alkalmazni, vajon mennyit tudok segíteni a rendezőnek.
A koncepció kiválasztása után, az alakuló stáb értekezletet tartott a forgatás lebonyolítását illetően. Mivel a produkció annak ellenére, hogy egy reklámfilm, egyben egy diákfilm is volt, így nulla költségvetésből kellett megvalósítani, ami bizony megnehezítette a munkánkat.
Mint rendezőasszisztens, az én feladatom volt, hogy a stáb tagjai és a rendező között a kapcsolatot tartsam. Mikor a végleges forgatókönyv elkészült, és a helyszínünk is megvolt, a technikai terepszemle után a kéréseknek megfelelően le kellett bontanom a forgatókönyvet snittlistára, majd miután az elkészült és minden stábtag véglegesítve lett, elkészítettem a napi diszpót.
Ezután már maga a forgatás következett, amire mindösszesen egy napunk volt. A napi diszpó alapján hívott emberek már reggel fél nyolckor a helyszínre érkeztek, és elkezdődtek az előkészületek.
Számomra ez az időszak volt az egyik legizgalmasabb, mert félórás késést gyűjtöttünk be a munka elején, és természetesen ezt az egész nap során sem hagyhattam figyelmen kívül. Amit megbeszéltünk, és ami a koncepcióban szerepelt azt fel kellett vennünk, nem maradhatott ki semmi, és további csúszást sem engedhettünk meg magunknak.
Fontos volt, hogy a forgatócsoport a helyszínt biztosító stúdiónak ne okozzon gondot, és a rendező és a stáb renoméját se rontsa el egy esetlegesen végletesen elcsúszó forgatás.
Hiszen mindannyian közös célért dolgoztunk, és figyelembe kellett venni, hogy ne okozzunk problémát se magunknak, se másnak. Természetesen a felvételvezetéssel egy időben ellenőrizni és kérni kellett a sminkes és a stylist munkáját és megjelenését a setben.
Ennek ellenére a munka szerencsére végig könnyen haladt, a csúszást is behoztuk. Ehhez véleményem szerint hozzájárult a tagok egymáshoz való jó viszonya és az előzetes közös órákból fakadó ismeretség.
Az elkészült kisfilm sikerének őszintén örülök, igazán jó élmény volt a stábbal dolgozni. Köszönöm, hogy a részese lehettem és munkámmal segíthettem a rendező, Szentiványi Gábor, elképzelésének megvalósulását.
Czigler Zsófi