Budapest Film Academy

diákvélemények

ELSŐ RENDEZŐI ÓRAI ÉLMÉNYEM

2015. március 17. 14:17 - budapest_film_academy_student_reviews

Az első rendezői órámat Alexis Latham tartotta. Az óra fő témája a feszültség kérdését járta körbe, főképp a színészek szemszögéből. Alexisról tudni kell, hogy szereti az interaktivitást, így minden feladatban fizikai valónkkal kellett részt vennünk. 

Az egyik óra eleji feladat volt, hogy egy társunk a terem közepén ült, mi körülötte. Nekünk őt kellett néznünk, két tucat számára közel ismeretlen embernek, neki pedig egy bizonyos pontra irányult a figyelme. Ez egy nagyon egyszerű dolognak hangzik, viszont megragadható a feszültsége. Ha berakunk elé egy asztalt, egy másik széket, még egy embert, hogyan változik meg a helyzete? Apró dolgok, mégis mindent megváltoztathatnak.

Alexis megismertetett bennünket a különböző energiaszintekkel. Add meg a színésznek, hogy milyen érzések keringjenek benne, meghatározza a járását, a kisugárzását, a beszédét, a komfortját, az egész karakterét.

Néhány hallgató küldött be jeleneteket híres filmekből, aki beküldte ő lett a rendező. Kapott maga mellé néhány társat, őket kellett irányítania. Átérezhettük milyen lehet a színészek bőrébe bújni.

Remek volt, akkor is, ha csak halottként feküdtél a földön. Az órán tanultakat használtuk, az energiaszinteket, hogy vannak egymásra hatással, mekkora feszültséget generálnak, ha összeütköznek. Hogyan változik a feszültség, ha egy kicsit lassabb vagy, gyorsabb, egy apró mozdulattól, vagy ha más testtartásban kezdesz.

Hasznos dolgokat tanul az ember ilyenkor magáról is. Az embernek komfort érzet kell, hogy jól teljesítsen, így van ezzel a színész is. A rendező feladata többek közt ez is, megteremteni a színésznek a megfelelő közeget. Alexis, mint színész tökéletesen tudja ezt, és mint tanár nagyon világosan bemutatta a saját bőrünkön.

Porkoláb Máté (ELTE-Budapest Film Academy)

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://diakvelemeny-budapestfilmacademy.blog.hu/api/trackback/id/tr277277943

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása